Nedotknutelní

Dnes bych se zde chtěl věnovatfilmu Nedotknutelní, kteří určitě všichni viděli. A pokud ne, měli by to co nejrychleji napravit.

Na Československé filmové databázi si získal neuvěřitelných 91% a zařadil se tak na deváté místo nejoblíbenějších filmů.

Nedotknutelni
Nedotknutelni

Film je o tom, že jeden pán, Philippe, je velmi bohatý, má krásný dům a všechno, na co si vzpomene. Jedno mu však chybí – zdraví. Je ochrnutý téměř po celém těle. Když hledá svého nového opatrovníka, narazí na Drisse. Driss je africký přistěhovalec, který žije ve Francii a zrovna se vrátil z vězení. Ačkoliv nikdo nechápe proč, Philippe se rozhodne najmout právě jeho. I když to zezačátku skřípe, postupem času se mezi opatrovníkem Drissem a Philippem vytvoří velmi silný vztah. Philippe  v žádném případě nechce být litován a to ani Driss nedělá. V celém filmu je excelentní humor. Jejich spolupráce přeroste v citově silnou vazbu, v bláznivé, zábavné, silné, neočekávané  a nedotknutelné přátelství.

Film báječně ukazuje, že ani postižený člověk, který je odkázaný zcela na druhé, není “odpískaný” a může si ještě užívat život plnými doušky.

Původně jsem od francouzského filmu čekal, že to bude “konzervativní” a nudné,jak skoro všechny francouzské filmy bývají, ale byl jsem mile překvapen.

Filmu dávám 100%, protože je fakt skvělý!

 

Advertisements

One thought on “Nedotknutelní

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s